358316
Przebadanych serc
Aktualności

Walentynkowe badanie serc z Kolejami Mazowieckimi

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
14 lutego organizator kampanii „Ciśnienie na Życie” wraz z Kolejami Mazowieckimi w specjalny sposób zadbali o serca podróżujących pociągiem.

W dniu Świętego Walentego każdy ze szczególną troską myśli o wybrankach swojego serca. Dzień ten to także wyjątkowa okazja, aby pomyśleć o swoim sercu. 14 lutego organizator kampanii „Ciśnienie na Życie” wraz z Kolejami Mazowieckimi w specjalny sposób zadbali
o serca podróżujących pociągiem. W dzień zakochanych z Dworca Warszawa Zachodnia ruszył specjalny pociąg KM relacji Warszawa – Działdowo, którego pasażerowie mieli możliwość bezpłatnego zbadania kondycji swoich serc. Wszyscy chętni, którzy zgłosili się do punktu „Ciśnienie na Życie” zlokalizowanym w pociągu, wykwalifikowany personel medyczny zmierzył ciśnienie tętnicze krwi, przeprowadził badanie wieku serca oraz udzielił porad
z zakresu chorób układu krążenia.

Powrót do listy

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej