358316
Przebadanych serc
Aktualności

Poznaliśmy wiek serca pasażerów PKP!

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
Z akcji badań, prowadzonych przez wykwalifikowany personel medyczny, skorzystało aż 207 osób. Okazało się, że wiek serca 70% przebadanych jest średnio wyższy o 13 lat od wieku metrykalnego badanych.

22 listopada 2016 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie kampania „Ciśnienie na Życie” zorganizowała dla podróżnych PKP możliwość bezpłatnego zmierzenia ciśnienia krwi oraz zbadania wieku serca. Z akcji badań, prowadzonych przez wykwalifikowany personel medyczny, skorzystało aż 207 osób. Okazało się, że wiek serca 70% przebadanych jest średnio wyższy o 13 lat od wieku metrykalnego badanych.

Powrót do listy

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej