358316
Przebadanych serc
Aktualności

Kampania „Ciśnienie na Życie” wspiera osoby po przeszczepie

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
2 kobiety, 4 kijki, 1 cel – promocja transplantologii.

Akcja Transplant OK! Nordic Walking on Bornholm 2015 wystartuje już 16 sierpnia. Uczestniczki planują pokonać 120-kilometrową trasę w tydzień, chodząc z kijkami (nordic walking). Chcą promować transplantację, a tym samym, przyczynić się do zwiększenia szans ludzi na nią czekających. Jednocześnie jest to okazja do zaprezentowania, że taki rodzaj aktywności fizycznej, może stać się podstawą rehabilitacji dla osób, które są już po przeszczepie. A co to znaczy życie po przeszczepie i jak dużo zaangażowania oraz wytrwałości potrzeba by powrócić do całkowitej sprawności, wiedzą najlepiej Adriana Szklarz i jej koleżanka Izabela Łukowiak. Adriana już prawie od 6 lat żyje dzięki nowemu sercu, Izabela dostała nową nerkę. To właśnie w ich głowach zrodził się pomysł, by obejść Bornholm, dziękując w ten sposób wszystkim zaangażowanym w transplantologię, za danie im szansy na dalsze życie.

 

„Dzięki transplantacji możemy żyć i normalnie funkcjonować w społeczeństwie, i jeszcze komuś się przysłużyć propagując transplantację. Powiedzenie TAK transplantacji, to uratowanie komuś życia” – mówią uczestniczki akcji.

 

Kampania „Ciśnienie na Życie” mówi TAK oraz życzy uczestnikom akcji Transplant OK! Nordic Walking on Bornholm 2015 powodzenia w pokonywaniu kilometrów!

 

Więcej informacji o akcji Transplant OK! znajduje się na stronie:
www.facebook.com/nadzwyczajne

 

 

Powrót do listy

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej