358316
Przebadanych serc
Aktualności

Kampania „Ciśnienie na Życie” w Gminie Deszczno

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
Podczas 10. edycji Święta Pieczonego Kurczaka organizowanego w Gminie Deszczno, w specjalnym namiocie kampanii „Ciśnienie na Życie”, wiek swojego serca poznało aż 437 osób! Każdy, kto odwiedził namiot kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji. Okazuje się, że wiek serca 68% przebadanych osób jest średnio wyższy o 17 lat od wieku metrykalnego!

Plenerowa impreza organizowana od kilku lat w Gminie Deszczno, bez wątpienia dla wielu mieszkańców województwa lubuskiego zdążyła zapisać się jako wydarzenie obowiązkowe
w kalendarzu letnich atrakcji. Jak co roku, organizatorzy zadbali o szereg przyjemności dla dzieci oraz dorosłych.
Przy okazji jubileuszowej odsłony Święta, oprócz gwiazd sceny muzycznej (m.in. koncert Patrycji Markowskiej i Czerwonych Gitar) i stoisk z regionalnymi przysmakami, uczestnicy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. Pielęgniarki kampanii „Ciśnienie na Życie” skontrolowały poziom ciśnienia krwi bawiących się na Święcie Pieczonego Kurczaka, a także zbadały wiek serca wszystkich zainteresowanych. Okazało się, że wiek serca 68% przebadanych osób jest średnio o 17 lat wyższy od wieku metrykalnego.

Powrót do listy

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej