358316
Przebadanych serc
Aktualności

Kampania „Ciśnienie na Życie” na targach CSR

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
Targi CSR, to największe cykliczne wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie wydarzenia firmy takie jak Grupa Polpharma, IKEA, czy Simens prezentowały swoje praktyki związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce.

Podczas organizowanych 17 listopada 2016 r. na Stadionie Narodowym targów CSR wszyscy chętni mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań prowadzonych w ramach kampanii „Ciśnienie na Życie”.

 

Targi CSR, to największe cykliczne wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie wydarzenia firmy takie jak Grupa Polpharma, IKEA, czy Simens prezentowały swoje praktyki związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce. Na stoisku Grupy Polpharma obecna była także kampania „Ciśnienie na Życie”. Wszyscy uczestnicy i osoby odwiedzające targi miały możliwość poznania wieku swojego serca oraz zbadania ciśnienia tętniczego krwi. W sumie w akcji badań wzięło udział ponad 60 osób.

Powrót do listy

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej