358316
Przebadanych serc
Aktualności

Adam Małysz zbadał wiek serca w akcji „Ciśnienie na Życie”!

„Ciśnienie na Życie” na Zabrzańskim Tygodniu Zdrowego Serca
Do skorzystania z darmowych badań profilaktycznych kierowców zapraszał Adam Małysz.

2 czerwca w mobilnym centrum badań kampanii „Ciśnienie na Życie”, Adam Małysz zbadał wiek swojego serca. Inicjatywa zorganizowana wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, miała na celu uświadomienie kierowcom zawodowym, jak ważna jest profilaktyka chorób serca. Podczas akcji odbył się briefing dla mediów, w którym uczestniczyły wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne, w tym TVP, TVN, Polsat, Polsat News, TVP Warszawa, Dzień Dobry TVN oraz stacje radiowe: Radio Eska i Polskie Radio.

 

Inspekcja Transportu Drogowego kontroluje stan techniczny pojazdów, trzeźwość oraz czas pracy zawodowych kierowców. Przy tej okazji, już trzeci rok z rzędu, wraz z ITD organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na Życie” umożliwili zawodowym kierowcom bezpłatne badania profilaktyczne. Przy drodze krajowej nr 7 niedaleko Magdalenki, stanęło mobilne centrum badań, w którym kontrolowani przez ITD kierowcy ciężarówek mieli możliwość bezpłatnie i dobrowolnie sprawdzić wysokość ciśnienia tętniczego krwi oraz dzięki specjalnej aplikacji  poznać wiek swoich serc. Chętni kierowcy mogli również poddać się badaniu EKG oraz oddać krew do analizy laboratoryjnej.

 

Do skorzystania z darmowych badań profilaktycznych kierowców zapraszał Adam Małysz – aktualny kierowca rajdowy z cross country, który aktywnie startuje nie tylko w „Dakarze”, ale też rywalizuje w terenowym Pucharze Świata.

 

Powrót do listy

Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej