Pierwsza pomoc w zawale

W przypadku podejrzenia zawału serca lub jego pierwszych objawów należy natychmiast wezwać pogotowie pod numerem 999 lub 112 i, jeśli dyspozytor zaleci, przyjąć jednorazowo 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Pierwsza pomoc w zawale serca to przede wszystkim wyścig z czasem.

Czytaj więcej

Zawał serca

Zawał to nieodwracalne uszkodzenie fragmentu mięśnia sercowego. Zazwyczaj wynika ono z niedokrwienia, w konsekwencji nagłego zamknięcia tętnicy. Tylko szybka i właściwa reakcja pozwolą zminimalizować konsekwencje zawału.

Czytaj więcej

Kampania Ciśnienie na Życie

Piąta edycja kampanii poświęcona jest edukacji w obszarze właściwego identyfikowania objawów zawału (także objawów niespecyficznych) oraz konieczności podejmowania sprawnych i odpowiednich działań w sytuacji, kiedy incydent sercowo-naczyniowy podejrzewamy lub rozpoznamy jego pierwsze symptomy. W ramach praktycznych warsztatów z pierwszej pomocy w zawale, które prowadzone będą w wybranych miastach Polski, nauczymy pacjentów, jak wykorzystać "złotą godzinę" w świeżym zawale lub jego podejrzeniu.

Czytaj więcej

Samorząd od serca

6 czerwca 2018 roku poznaliśmy laureatów 3. edycji konkursu Samorząd od Serca. Na spotkaniu, które miało miejsce w Warszawie organizatorzy kampanii „Ciśnienie na Życie. Pierwsza pomoc w zawale” wyróżnili najciekawsze programy zdrowotne opracowane i wdrożone na przestrzeni 2017 roku w dziedzinie profilaktyki chorób układu krążenia zgłoszone w konkursie.

Czytaj więcej